print

MOŽNOSTI UBYTOVANIA, STRAVOVANIA, ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ

Študenti majú možnosť získať ubytovanie v študentských domov UMB. Žiadosti a informácie týkajúce sa ubytovania budú prijatým uchádzačom o štúdium doručené poštou spolu s rozhodnutím o prijatí na štúdium a ďalšími informáciami. 

Ubytovanie v študentskom domove (ŠD 1)

adresa: Tajovského 40, 974 01 Banská Bystrica, vedúca ŠD: Ing. Katarína Orlíčková, telefón: 048/4467619, e-mail: katarina.orlickova@umb.sk, vrátnica ŠD tel.: 048/4467620
autobusové spojenie: autobus č. 34, 35, 36 smer Podlavice, Skubín, 
trolejbus č.1 smer nemocnica (vystúpiť pri SOU Tajovského ul. + 5 min. pešo), 
typ ubytovania: bunkový systém izieb 3+2 alebo 3 +1 lôžkových, bunka má vlastné sociálne zariadenie (WC, umývadlá, sprchovací kút alebo vaňa), zariadenie štandardné (posteľ, nočný stolík, skriňa, polička, stolička, písací stôl, paplón, vankúš, deka, posteľná bielizeň) na každom poschodí spoločná kuchynka (linka, variče), 
spoločenské miestnosti: študovne, V – klub, ktorý obhospodarujú študenti ... pozri » link «

Ako vyzerajú zrekonštruované internáty, môžete vidieť fotkách.

1) ukážka študentkých izieb a kuchynky, ktorá je spoločná pre celú jednu chodbu na danom poschodí

  

2) ukážka zrekonštruovaných kúpelní v jednotlivých bunkách

  

Stravovanie

Stravovanie je zabezpečené v priestoroch ŠD 1, kde sa nachádza jedáleň pre študentov a zamestnancov UMB. V jedálni majú študenti  možnosť objednať si obedy ako aj večere. Aktuálny jedálny lístok je zverejnený na webovom sídle fakulty (https://www.jedalen.umb.sk/webkredit/), môžete sa pozrieť aká je aktuálna ponuka jedál :).

Okrem toho sú v okolí internátu aj ďalšie možnosti stravovania v blízkych reštauráciách (http://restauracia-bb.sk/ alebo http://restaurant-belveder.sk/) . V prípade času a chuti je možné navštíviť aj centrum mesta, ktoré sa nachádza vo vzdialenosti 7 minút autobusom, prípadne cca 28 minút pešo od internátu. 

Trasa z internátu do centra pešou chôdzou

Zdravotná starostlivosť

V priestoroch ŠD 1 je ambulancia praktického lekára a zubná ambulancia.

 

=